0
pabloz 16 października 2020 12:58
Zapraszam na fotorelację (otwartą) z kilkunastu moich podróży do Lwowa. Za pół roku minie 10 lat od pierwszego wyjazdu, więc myślę, że jest teraz (w dobie pandemii i braku podróży) odpowiedni moment do podzielenia się wrażeniami.
Przez ten okres miasto przeszło lekki lifting, głównie związany z organizacją Euro 2012. W ubiegłym roku zaobserwowałem również, że przybywa wyremontowanych, co bardziej okazałych budynków w centrum Lwowa.

Informacji praktycznych może nie będzie wiele, podróżuje tutaj wielu z nas, forumowiczów, ale postaram się w miarę możliwości zamieszczać nazwy miejsc, ulic czy zaułków.

Na początek kwiecień 2011 i kilka zdjęć ul. Gródeckiej, jeszcze przed generalnym remontem.Niespotykana raczej stróżowka...Trochę podobnych klimatów ulicznych, jeszcze sowieckich można wypatrzeć w produkcji Mosfilmu z 1971 r.
Trzeba kliknąć ponownie link w okienku.
http://www.youtube.com/watch?v=Sl692kOCc6Q&t=232sNa terenie Parku Stryjskiego znajdują się tereny powystawowe Wystawy Krajowej 1894 i Targów Wschodnich (obecnie w większości zniszczone). Z czasów wystawy 1894 pozostały trzy budowle: wieża wodna w stylu gotyckim (zaopatrywała wodę do fontann i basenów), Pałac Sztuki – przebudowany za czasów sowieckich na basen (jeden z budynków Politechniki Lwowskiej – sale do ćwiczeń dziewczyn WF i basen) oraz rotunda Panoramy Racławickiej – przebudowana za czasów sowieckich na salę do koszykówki i siatkówki (jeden z budynków Politechniki Lwowskiej).

Dodaj Komentarz

Komentarze (5)

ewaolivka 17 października 2020 12:09 Odpowiedz
Ale piękne te zdjęcia! Aż chce się znów jechać :) .
wtak 17 października 2020 12:09 Odpowiedz
Te szyny torowska tramwajowego na "grobelkach". Tzw klimaty były ?Jak się jechało "maszinoj", to każdy kierowca bezwiednie uważał na swoją miskę olejową.Przypomniał mi się też dowcip:Polska delegacja odwiedza dzisiejszy Lwów. Obecni gospodarze pokazują przyjezdnym miasto. Jednemu z polskich przedstawicieli po przejeździe przez kolejne "wybruszone" torowisko wyrwało się: ale macie drogi. Ukrainiec zaprotestował: To wy je budowaliście.Wrzucaj jeszcze. Szczególnie sprzed Euro.A pamięta ktoś gdzie był na kamienicy zawieszony taki wielki termometr na dwie kondygnacje?Stawiałbym na Grodecką, ale nie pamiętam.
pabloz 17 października 2020 12:26 Odpowiedz
Trochę podobnych klimatów ulicznych, jeszcze sowieckich można wypatrzeć w produkcji Mosfilmu z 1971 r.http://www.youtube.com/watch?v=Sl692kOCc6Q
wtak 25 października 2020 19:49 Odpowiedz
Pod samym dachem Panoramy Raclawickiej mają obecnie parkiet do meczyków futsalu ;)A i okolice parku wciąż pokazują, kto tu mieszkal przed II wś.
pabloz 25 października 2020 20:34 Odpowiedz
Nie tylko futsalu. Kiedyś skorzystałem z okazji, bo trwały zawody w zapasach dla dzieci (duży "ruch" pod rotundą) i wszedłem na górną salę.Może kiedyś odszukam foto.